українською
по-русски
Пожалуйста идентифицируйте себя с помощью электронной почты
На указанный адрес электронной почты отправлено сообщение.
Не пришло письмо?
Укажите адрес электронной почты
или через социальную сеть
Дымоходы

Как горит сажа в дымоходе. Последствия

Очевидно, що електричні каміни працюють без твердого палива, однак після експлуатації традиційних печей залишається попіл. Його легко можна прибрати. Іншим продуктом згоряння є сажа, яка осідає на внутрішніх стінках вашого димохода.

Сажа в дымоходе

Сажа в димоході: наслідки

Цей негативний процес призводить до значного зменшення пропускної здатності димоходу, а, отже, зниження тяги димаря. В результаті цього, шкідливі речовини не зможуть видалятися з топки з достатньою швидкістю, і частина диму буде просочуватися в приміщення. З цього випливає, що в будинках, де є каміни може виникнути небезпека отруєння чадним газом.

Крім цього існує можливість загоряння сажі в димоході, що збільшує ризик виникнення пожежі. Осіла на стінках димаря сажа, при попаданні маленької іскорки з каміна або печі, може в будь-який момент спалахнути.

Cажа - це продукт неповного згоряння палива, що містить близько 90% вуглецю. Температура горіння сажі близько 1100 градусів і може досягати 1200 градусів. Горіння сажі при такій температурі не дуже тривале і нагадує швидше спалах або, як його ще називають, «вибух» в димоході.

Возгорание сажи в дымоходе

Практично жоден димар не може витримати такої високої температури. Тому димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку піддаються підвищеній небезпеці спалаху. Примикаючі конструкції димоходу - це місця з'єднання димоходу і даху, а також місця, де димар проходить міжповерхове дерев'яне перекриття.

Горит сажа в дымоходе

Майже всі димоходи, після такого спалаху, необхідно ремонтувати або замінювати (існують димоходи здатні витримати до десяти таких спалахів). Зрозуміло, що єдиним порятунком в даній ситуації є чистка та обслуговування димоходів печей камінів. Тому щоб ваше вогнище давало тільки тепло, затишок, радість і спокій необхідно запросити сажотруса. Запросивши спеціаліста ви отримаєте повний спектр послуг з нспекціі та чищення димарів, камінів, печей.

Чистка після експлуатації

Відеоінспекція, в свою чергу, допоможе визначити ступінь забруднення і працездатність димоходів, після проведення якої надаються відеоматеріали (DVD диск) виконаних робіт до і після проведення чистки. Відеоінспекція каналів і димоходів дасть повну впевненість у необхідності проведення обслуговування, і можливість побачити внутрішній стан димоходів. Вона покаже чи можна використовувати димар або його необхідно ремонтувати. Так само є можливість, за допомогою відеоінспекціі, перевірити якість виконаних робіт під час і після завершення будівництва труб і димарів.

Регулярна чистка димоходів, печей і камінів дасть наступні переваги: 

  • печі для саун і каміни працюватимуть безвідмовно;
  • чисте, сухе і свіже повітря в будинку;
  • тепловіддача печей і камінів збільшиться;
  • захист вашого будинку від пожеж.
Метки

Статьи этой тематики

Наверное, многим владельцам каминов знакома ситуация, когда дымоход вместо выведения дыма от сгорания топлива наружу, начинает действовать наоборот и возвращать его в помещение. И как решить эту проблему?
ЧИТАТЬ ДАЛЬШЕ
Чистку дымохода можно сделать самостоятельно или обратиться за помощью к специалистам. Ее можно осуществить двумя основными способами: механическим методом с помощью...
ЧИТАТЬ ДАЛЬШЕ
Работа дровяного камина сопровождается выработкой дымовых газов, которые должны уходить в дымоход, но очень часто владельцы замечают, что дым от камина попадает и в каминный зал. Почему так происходит?
ЧИТАТЬ ДАЛЬШЕ
Печное отопление, оборудованное в доме, является одной из самых частых причин возникновения пожара. Неконтролируемое воспламенение может причинить значительный материальный ущерб и нести опасность для жизни и здоровья людей.
ЧИТАТЬ ДАЛЬШЕ